Ознака: масони

Вести

Експлозија пред Масонската ложа во Атина

Мал импровизиран механизам експлодираше рано утрово во центарот на Атина пред Масонската ложа на Грција, без притоа да има повредени или поголема материјална штета. На малата експлозија и претходел анонимен […]

Издвојуваме

Дали ТЕМПЛАРИТЕ биле прапочеток на МАСОНЕРИЈАТА? ТЕШКИ МУАБЕТИ СО ФИЛИП ПЕТРОВСКИ

Во една сублимирана дискусија која траеше безмалку 2 часа Филип Петровски заедно со Мечка и Миќо говореа за историјатот на Темпларите, нивното настанување, нивниот погром, како и можноста да истите […]

Издвојуваме

Трифун Костовски кажа на кој датум ќе ја објави неговата „вистина за Еуростандард банка“

Еве што напиша Трифун Костовски на својот Фејсбук профил како најава: На 22.08.2022 jа објавувам вистината за стечајот на Еуростандард банка Почитувани граѓани на Република Македонија Со гордо срце и […]

Контроверзни фајлови

Дали “Окултната Мафија” ќе успее во својот “Нов Светски Поредок”? – трет дел

Дали “Окултната Мафија” ќе успее во својот “Нов Светски Поредок”? – трет дел (предупредуваме дека ова е текст кој не е вообичаен, не следи канонско известување и е контроверзен) Италијанските […]

Контроверзни фајлови

Летачки објекти снимени на Месечината, март 2020 (видео)

Летачки објекти снимени на Месечината, март 2020 (видео) Летачки објекти снимени на Месечината, март 2020 Летачки објекти снимени на Месечината, март 2020 Posted by Puls24.mk on Saturday, April 4, 2020 […]

Контроверзни фајлови

Зошто Ватикан отстрани 14 книги од Библијата во 1684 година?

Црквата на Ватикан, или римокатоличката црква, има долга историја за корупција и манипулации. Од престапи и геноцид пред неколку векови над Катарите, до сексуално злоставување деца во модерните времиња, таа […]

Вести

Планетарно досега 111.381 луѓе заразени со коронавирус, починале 3.882 лица

Според последните податоци, во светот досега се регистрирани 111.381 луѓе заразени со новиот коронавирус. Од нив починале 3.882 лица, а 62.661 оздравеле. – Едно лице кое работело на одржување на […]

Вести Контроверзни фајлови

Главниот обвинител на Хрватска бил масон! Побара да го разрешат!

Главниот хрватски јавен обвинител Дражен Јелиниќ испрати барање до владата во Загреб да биде разрешен од функцијата, бидејќи бил дел од масонска ложа. Оставката следува по неговиот разговор со министерот […]