Ознака: мастурбација

Љубов и секс

Шест работи поради кои жените се одлучуваат за мастурбација

Со или без постојан партнер, жените имаат потреба од самозадовололување, а ова се неколкуте од „плусовите“ кои ја прават жеснката мастурбација поедноставна за припадничките на понежниот пол. 1.Никому не мора […]

Љубов и секс

Се воздржувал од мастурбирање 700 дена и сега открива што му се случило!

Maж се одлучил да престане со самозадоволување и досега успеал да издржи две години.Искуството во овие 700 дена тој го сподели на онлајн заедницата „NoFap“ која има 200 илјади членови, каде […]

Љубов и секс

Еве каде грешите кога мастурбирате!

Што да правите ако не можете да се задоволите самите себе? Сексолозите предупредуваат на пет вообичаени грешки кога жените мастурбираат и помагаат да ги поправиме.Не брзајте Можеби звучи како клише, […]

Љубов и секс

„ОЛАБАВЕТЕ СО РАКАТА“: Чести последици од претерана мастурбација!

Ваквата здрава навика лесно може да премине во опасна зависност, доколку претерате со самозадоволувањето.Нема ништо лошо во тоа повремено да мастурбирате, но внимавајте да не претерате. Запоставување на социјалниот живот […]

Занимливости

Верувале или не; Корнфлексот е измислен против мастурбација

Џон Харви Келог (1852-1943), лекар од Мичиген, се чувствувал незгодно во врска со сексот, а со својата жена спиел во одвоени соби, а медениот месец го поминал пишувајќи книга за […]

Љубов и секс

Мастурбација и митовите поврзани со неа

Ви ги претставуваме најчестите 5 митови и вистини во врска со самозадоволувањето. Се надеваме ќе го задржиме вашето внимание на оваа тема…   Мит бр.1. Само адолесцентите се самозадоволуваат Вистина:Самозадоволувањето […]