Ознака: Матео Ренци

Вести

Риба-камиказа: Скокна во чамецот на светските лидери за да ги нападне

Во текот на ноќното крстарење во езерото Хамгџу кое го организираа домаќините за да се здивнат лидерите на Г-20, се сличи необична ситуација која риба скокна во еден од чамците […]

Вести

Телеграма со сочувство од Димитриев до италијанскиот премиер Ренци за настраданите од земјотресот

Претседателот на Владата на Република Македонија, Емил Димитриев упати телеграма со сочувство до италијанскиот премиер Матео Ренци за настраданите во силниот земјотрес што го погоди централниот дел на Република Италија.- Со […]