Ознака: матура

Сцена

ЕВЕ КАКО ЦЕЦА ИЗГЛЕДАЛА НА СВОЈАТА МАТУРА: Дали денес би се појавила некаде ваква?

Кoга пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ ја прослави својата голема матура во 1991 година, таа веќе беше голема staвезда на поранешна Југославија. Цеца, чие презиме тогаш беше Велишковиќ, наполни 18 години […]

Магазин

За овој преубав пар на матура со денови зборува целиот регион: Ангела и Дамјан испратија важна порака

Ангела Богојевиќ (18) и Дамјан Томиќ (19) станаа главна тема за јавноста ширум регионот, откако на социјалните мрежи ги објавија нивните фотографии од матура. Сите беа воодушевени затоа што овие […]

Вести

Матуранти со среќа: Почнува полагањето државна матура

Со екстерниот испит по странски јазик (англиски, француски, германски или руски) денеска од 10 часот почнува полагањето државна матура за учебната 2018/2019 година, за која годинава се пријавени вкупно 15 […]

Сцена

Анастасија е твоја копија – Цеца сподели слика од матура

Светлана Цеца Ражнатовиќ сподели фотографија од својата матура. Таа на Инстаграм објави фотографија и напиша Сеќавање. Фановите веднаш искоментираа како нејзината ќерка Анастасија е иста како неа.   View this […]

Сцена

Антониа Гиговска од авион на матура, еве како изгледаше

Поп пејачката Антониа Гиговска, која беше дел од придружните вокали на Тамара Тодевска на Евросонг 2019, вчера славеше матура. Вчера наутро, речиси право од евровизиската сцена, таа заминала на аеродром […]

Вести

Во августовскиот рок 2.011 матуранти ќе полагаат матура

Оваа учебна година за државната матура во августовски испитен рок се имаат пријавено 2011 ученици. Денеска се полагаше задолжителниот предмет, односно македонски јазик и литература, албански јазик и литература и турски […]

Видео

Тинејџер ја скратил косата еден ден пред матура. Ова е неговиот нов и драстично сменет изглед!

Често се присетуваме какви трендови биле актуелни кога ги гледаме фотографиите од средношколските денови.Сигурни сме дека тоа денес не би го носеле или така изгледале. За 17-годишниот Џулиен еден уникатен […]

Живот

20 годишнина од матура! Таа со писмо им се обратила на соучениците зошто не сака да ги види!

Аника била изненадена, кога видела дека е поканета на 20 годишнината од матурата. И додека многумина имаат убави сеќавања од средношколскуте денови, таа има болни…Не била сигурна дали може да […]