Ознака: мафини

Кулинарство

Мафини од јаболки и круши кои се одлична идеја за брз и здрав оброк

Мафините се секогаш добар избор. Лесно се подготвуваат и одлични се како појадок, ужинка или попладневен десерт. Покрај тоа, сите ги обожаваат, од деца до возрасни. Јаболкото и крушата се […]

Кулинарство

Ако не знаете што да правите со остатокот од шпагетите, можете да подготвите мафини!

Дали ви останаа шпагети од ручекот? Со остатоците можете да направите многу работи, како што се овие вкусни мафини! Ако не знаете што да правите со остатокот од шпагетите, можете […]

Кулинарство

Мафини од бадемово брашно! Идеално колаче за оние кои се на диета!

Мафините направени од брашно од бадем не содржат лактоза или пченица, поради што се варат лесно, пишува австралискиот портал „најдобри рецепти“. Состојки: 2 чаши брашно од бадем 2 лажички прашок […]