Ознака: мафини

Кулинарство

Ако не знаете што да правите со остатокот од шпагетите, можете да подготвите мафини!

Дали ви останаа шпагети од ручекот? Со остатоците можете да направите многу работи, како што се овие вкусни мафини! Ако не знаете што да правите со остатокот од шпагетите, можете […]

Кулинарство

Мафини од бадемово брашно! Идеално колаче за оние кои се на диета!

Мафините направени од брашно од бадем не содржат лактоза или пченица, поради што се варат лесно, пишува австралискиот портал „најдобри рецепти“. Состојки: 2 чаши брашно од бадем 2 лажички прашок […]

Кулинарство

Мафини со мед – толку сочни и вкусни што ќе заборавите на сите други десерти

Денеска ви претставуваме рецепт за вкусен десерт со кој ќе ги засладите зимските денови. Потребни состојки: – 3 јајца – 70 гр. шеќер – 1 ванилин шеќер – 80 гр. […]

Занимливости

6 крофни за појадок, мафини, чипс… 6 дена јаде здрава храна, а седмиот ден ѝ е ‘cheat day’: Еве како и покрај сè што внесува изгледа одлично

Ливија Адамс (25) вели дека имала комплексен однос со храната, а сега пронашла систем кој за неа функционира. Додека шест дена во неделата се труди да јаде здраво и да […]

Кулинарство

Нема кој не ги обожува! Рецепт за сочни мафини без брашно – пробајте го дома

Не постои човек на планетава кој што не обожува мафини, а овој рецепт е неверојатен – направете си мафини и тоа без брашно. Потребни состојки: – 3 јајца; – 2 […]

Кулинарство

Едноставно и вкусно предјадење: Мафини со тиквички

Сезоната на тиквички е во полн ек. Искористете го овој здрав зеленчук за новото, летно мени. Едноставно и вкусно предјадење: Мафини со тиквички Потребни состојки: 2 тиквички 10 лажици брашно […]