Ознака: мафини

Кулинарство

Мафини со мед – толку сочни и вкусни што ќе заборавите на сите други десерти

Денеска ви претставуваме рецепт за вкусен десерт со кој ќе ги засладите зимските денови. Потребни состојки: – 3 јајца – 70 гр. шеќер – 1 ванилин шеќер – 80 гр. […]

Занимливости

6 крофни за појадок, мафини, чипс… 6 дена јаде здрава храна, а седмиот ден ѝ е ‘cheat day’: Еве како и покрај сè што внесува изгледа одлично

Ливија Адамс (25) вели дека имала комплексен однос со храната, а сега пронашла систем кој за неа функционира. Додека шест дена во неделата се труди да јаде здраво и да […]

Кулинарство

Нема кој не ги обожува! Рецепт за сочни мафини без брашно – пробајте го дома

Не постои човек на планетава кој што не обожува мафини, а овој рецепт е неверојатен – направете си мафини и тоа без брашно. Потребни состојки: – 3 јајца; – 2 […]

Кулинарство

Едноставно и вкусно предјадење: Мафини со тиквички

Сезоната на тиквички е во полн ек. Искористете го овој здрав зеленчук за новото, летно мени. Едноставно и вкусно предјадење: Мафини со тиквички Потребни состојки: 2 тиквички 10 лажици брашно […]