Ознака: мафини

Кулинарство

МАФИНИ

2 јајца 200 г шеќер 350 г брашно 120 г маргарин 2-3 банани 200 г кокосово брашно 1 ванилин шеќер 1 прашок за печиво Со миксер изматете ги путерот, шеќерот […]

Кулинарство

Подгответе брзи мафини кои одлично одат со шолја кафе

Подгответе  брзи мафини кои  одлично одат  со шолја кафеПотребни состојки: 30 гр. растопен путер 1 јајце 1 лажица млеко 1 лажица екстракт од ванила 3 лажици шеќер 4 лажици брашно […]