Ознака: мачка

Живот

Што ќе направи мачката ако „намириса“ дека сте болни или имате температура?

Дали сте забележале дека мачките се обично мирни и тивки? Работата е во тоа што тие се во трајно медитативна состојба. Бидејќи мозокот на мачката е во постојана смиреност, ова […]

Занимливости

Мачка пронајдена во контејнер стана заменик министерка

Вработените во фабриката за сортирање отпад „Горкомхоз“ во Улјановск, град на Волга, спасија мачка која била врзана во торба и одела кон сигурна смрт. Сепак, оваа приказна доби необичен тек. […]

Занимливости

Мачките препознаваат негативна енергија и лоши луѓе во ваша близина: Еве како тие се однесуваат во овие ситуации!

Мачките имаат многу силна интуиција, затоа обрнете внимание на нивното однесување. Мачките се исклучително чувствителни, така што можат да ги забележат сите негативни вибрации и луѓе околу вас. Само треба […]

Занимливости

Мачка заспала во машина за перење, сопствениците велат дека не ја виделе

Мачка заспала во машина за перење, а нејзините сопственици ја вклучиле да работи. Сепак, двегодишниот Оскар го преживеал грозоморното искуство, пишува Daily Mirror. Сопствениците на мачката, кои живеат во Австралија, […]

Занимливости

Маж падна во канал и се повреди, му помогна МАЧКА

Во јапонскиот град Тоиома, маж пропаднал во канал, односно се повредил полесно, но неговата несреќа не би била толку необична да не му помогнала мачка, јавуваат јапонските медиуми. Имено, една […]

Занимливости

Мачка крстена по Буфон, погледнете зошто

Мачка крстена по Буфон, погледнете зошто Деновите во карантин поради пандемијата на коронавирусот може да бидат многу досадни па луѓето смислуваат различни начини да го скратат времето. И покрај тешката […]

Занимливости

Огромен питон сакал да изеде маче, за среќа се појави сопственикот

Австралијанец од Бризбејн се изненадил кога пристигнал дома и си ја видел мачката, нападната од три метри долг питон. Тој и викнал на мачката да влезе внатре и ја треснал […]