Ознака: мачка

Фото

Фотографија која стана ХИТ на Интернет: Ако ја пронајдете мачката на сликата вие сте гениј!

Погледнете подобро, ако не ја здогледате веднаш, не губете трпение.Некаде на фотографијата се наоѓа мачка. Многумина потрошија многу време во гледање на наредените дрва, па мислејќи дека нема  се откажуваат. […]

Видео

Минувач секој ден гледал мачка како лежи на еден гроб, а потоа дознал тажна вистина!

Случајниот минувач Кели од Индонезија, поминувал пред гробиштата кога слушнал плач на тажна мачка.Се обидел да ја вдоми, но тоа било невозможно. Следниот ден мачката повторно била на гробот. Мачката […]

Видео

Мачка гледа хорор филм: Нејзините реакции се голем хит на интернет!

Уште пред неколку години е востановено дека на интернет најпопуларни се реакциите на мачките.Сепак, изгледа дека не луѓето никогаш не им е доста, па денеска ви претставуваме уште една мачка […]

Видео

Видео: Мачката мислеше дека нејзината сопственичка се дави во кадата: Нејзината реакција го освои интернетот за миг!

Она што следува веројатно е најсимпатичниот обид за спасување до сега.Она што следува веројатно е најсимпатичниот обид за спасување до сега. Таа со забите и со шепите се обиде да […]

Технологија

Внимание! Фејсбук укина илјадници профили кои ја објавиле оваа фотографија!

Наизглед безопасна фотографија од мачка предизвикала хаос на социјалните мрежи, откако Фејсбук деактивирал милиони профили на кои оваа фотографија била објавена.Варин Кирш, еден од корисниците на Фејсбук се пожалил дека […]

Сцена

Калиниќ спие на ѓубриште? Сите се прашуваат што му се случило на водителот!

Милан ги збуни своите фанови со новата фотографијаАктерот и водител Милан Калиниќ бил уморен, па решил да прилегне,и тоа преку тон работи, додека над него стоела мачка, која како што […]

Фото

[ФОТО] Ја затекнал сопругата со друг во кревет и си заминал: „Срцето ми застана кога…“

Никогаш не сум ни помислил дека може да ми се случи вакво нешто. Секако, секому некогаш ќе му помине низ главата. Знам дека им се случува на другите, но мене […]

Видео

Мачка му помага на слепо куче да се врати дома

Ова мало куче и црно бела мачка изгледаат како да се најдобри пријатели.Сопственикот на овие миленичиња го постирал видеото и објаснил дека мачката секојдневно му помагала на неговот кутре.Сопственикот на […]