Ознака: машина за перење

Занимливости

ТРИК ОД 2 СЕКУНДИ КОЈ ГО ПРОДОЛЖУВА ЖИВОТОТ НА МАШИНАТА ЗА ПЕРЕЊЕ: Ја отстранува влагата и бактериите за момент!

Наједноставниот трик кој значи многу за долговечноста на машината за перење! Машината за перење е еден од омилените апарати за домаќинство, го скратува извршувањето на домашните работи – додека „врти“, […]

Занимливости

Дали мислите дека машината за перење ви ги „краде“ чорапите? Не грешите, еве зошто тие исчезнуваат за време на перењето

Ги ставивте алишта во машината за перење, вклучувајќи ги и чорапите, а кога извадивте неколку од нив повеќе не можевте да ги најдете. Се прашувате, дали вашата машина за перење […]

Занимливости

Мачка заспала во машина за перење, сопствениците велат дека не ја виделе

Мачка заспала во машина за перење, а нејзините сопственици ја вклучиле да работи. Сепак, двегодишниот Оскар го преживеал грозоморното искуство, пишува Daily Mirror. Сопствениците на мачката, кои живеат во Австралија, […]

Занимливости

Таа секој ден става коцки мраз во машината за перење: Ова се 5-те најдобри трикови за перење и пеглање досега!

Еве некои од најдобрите трикови за перење и пеглање што некогаш сте ги чуле, вклучувајќи и трик за поправање на искривениот шешир или враќање на неговата оригинална форма, како и […]

Занимливости

Важни совети за да избегнете хаос: Овие работи никогаш не треба да ги перете во машина

Веруваме дека често сте во искушение едноставно сѐ што е валкано да го ставите во машина за перење алишта и да ја завршите работата, но сепак постојат одредени правила кои […]

Живот

Машината за перење примила вода и детергент и почнала да пере, а кога погледнав внатре…

Знам дека ќе ме осудите како лоша мајка, но сакам да ги предупредам другите за да не им се случи ова, напишала Линдзи Маклвер на Фејсбук, започнувајќи ја приказната за […]