Ознака: машки

Занимливости

Зошто копчињата кај машката и женската кошула се на различна страна?

Сте се запрашалале ли некогаш зошто копчињата кај машките и женските кошули се на различна страна? Тука се крие една интересна теорија. Копчињата за првпат кај облеката се појавиле во […]

Живот

Знаете ли како се додворуваат срамежливите машки?

Срамежливите мажи делуваат помистериозно, па затоа често девојките не знаат дали имаат шанси кај нив. Денес откриваме како да ги препознаете знаците на флерт. Гласните мажи немаат проблем со додворувањето, […]

Интервјуа

Убаво е да си жена во машкиот свет

1. Ја заклучивме 2012 година, можеби најпроблематичната и најтурбулентната година за повеќето од автомобилската индустрија на овие простори. Каква е вашата ретроспектива за изминатата година? И.М: Минатата година, беше серозно […]

Сцена

Сестрата на Цеца Ражнатовиќ носи машки близнаци!

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ во средата ја прослави својата куќна слава, Свети Никола, а гостите таа вечер имаа прилика од пејачката да дознаат дека наскоро нејзината сестра и зет, […]