Ознака: мајами

Сцена

Ураганот „Ирма“ ја уништил луксузната вила од милион евра на Лепа Брена во Мајами

Балканската музичка ѕвезда Лепа Брена е очајна поради ураганот „Ирма“.Страшниот ураган го погоди и Саут Бич, елитен кварт во Мајами каде Брена има луксузна вила од милион евра. Според српските […]

Видео

НЕВЕРОЈАТНА ПОЈАВА на небото над Мајами!

Работниците на аеродромот биле во шок, кога на ноќното небо забележале нешто што потсетува на огромен НЛО.Неверојатната снимка, која настанала на аеродром во Мајами, прикажува чуден феномен на небото. Иако […]

Кошарка

Мајами се врати од -27 и ја запиша 24-та последовна победа

Кошаркарите на Мајами Хит ја запишаа и 24-та последовна победа, откако го совладаа Кливленд со 98:85.Играчите на актуелниот првак, до победата стигнаа иако во еден дел од натпреварот против домаќинот […]

Кошарка

Мајами на 10 победи од апсолутниот рекорд на ЛА Лејкерс

Изминатата ноќ во НБА лигата се одиграа 11 натпревари, Мајами ја забележа 23-та последовна победа и од апсолутниот рекорд на ЛА Лејкерс ги делат уште десет победи.Мајами надополни негатива од […]

Видео

Видео: Тимот на Мајами во Харлем Шејк стил

„Лудилото“ наречено Харлем Шејк го зафати скоро целиот свет. Овој перформанс досега го изведоа многу луѓе, но внимание сепак најмногу привлекуваат звездите кои се одлучуваат да направат свој краток видео […]