Ознака: мајами

Кошарка

Мајами победи по две продолженија, тепачка во Индијанаполис

Осум натпревари се одиграа во НБА лигата, во ноќта помеѓу вторникот и средата, нив ги обележи победата на Мајами над Сакраменто, по две продолженија со 141:129. Победа во продолжението забележа […]