Ознака: мајка и ќерка

Вести

Мајка и ќерка нападнале полицајци пред амбасада во Скопје

Вчера вечерта во Скопје, на улица „20-ти Октомври“, пред објектот на амбасадата на Босна и Херцеговина 65-годишната Љ.А. и нејзината 42- годишна ќерка К.А. од Скопје паркирале патничко возило „Мерцедес“ […]

Видео

ВИДЕО: Мајка и ќерка живеат во контејнер. Но, погледнете ја неговата внатрешност!

Со малку фантазија и креативност, обична кутија можете да претворите во дом од соништата. Звучи невозможно? Уверете се сами!Само прашајте ја Лулу како успеала во ова. Таа со својата ќерка […]

Живот

Исповед околу која се расправа на Интернет: „Мојата ќерка е грда, и јас сум очајна поради тоа…“

На социјалните мрежи се појави потресна исповед на една мајка и предизвика големо внимание и лавина од коментари.Таа призна дека нејзината ќерка е едноставно „грда“ и дека нема убави црти […]

Вести

Маж спаси мајка и ќерка кои 4 дена биле заглавени во кал во Сингелиќ!

Пронајдените во кал, најверојатно од голем шок и стрес не биле во состојба да зборуваат, но се претпоставува дека се од Албанија. По четири дена од невремето, Бесим Весели денеска […]

Сцена

Весна Петрушевска СЕ ОГЛАСИ на Фејсбук со НОВ КОМЕНТАР: Злоставувачот ќе го објавам со име, презиме и фотографија!

Овие денови актерката и нејзината дванаесетгодишна ќерка поминуваат низ вистински пекол, откако злоставувач ја нападна Мина, а медиумите ја пренесоа информацијата.Весна Петрушевска пред два дена објави статус на Фејсбук во […]

Сцена

Фото: По пеколот кој го преживеа нејзината ќерка, Весна Петрушевска бара смртна казна за педофилите

Весна Петрушевска емотивно се разголе на социјалната мрежа Фејсбук и доби поддршка од нејзините пријатели и македонската јавност.Таа напиша емотивен статус кој никого не остави рамнодушен, за нејзината ќеркичка која […]

Вести

„Не сум виновна нели мамо” – Ќеркичката на Весна Петрушевска преживеа ПЕКОЛ!

Мојата Мина е најхраброто дете на овој свет, последниве пет дена ми покажа како се соопштува вистината, како да се соочи со најголемото зло што може да му се случи […]