Ознака: мајкл карпентер

Вести

Јолевски со Карпентер на средба во Пентагон

Министерот за одбрана Зоран Јолевски, за време на работната посета на САД, синоќа во Пентагон оствари средба со заменик-помошникот на секретарот за одбрана, Мајкл Карпентер.На средбата Карпентер, како што соопшти […]

Вести

Јолевски: Поддршката од САД за влез во НАТО потребна повеќе од кога било

За Република Македонија е значајно зачленувањето во НАТО, а поддршката од САД за влез во Алијансата е потребна повеќе од кога било, потенцирал министерот за одбрана Зоран Јолевски на средбата […]

Вести

Јолевски: Врвен приоритет на македонската Влада се евроатлантските интеграции

Врвен приоритет на македонската Влада се евроатлантските интеграции, а политиката на отворени врати на НАТО треба да продолжи, истакнал македонскиот министер за одбрана, Зоран Јолевски вчера на средбата во Пентагон […]