Ознака: Мајкл Џексон

Сцена

Кевин од „Сам дома“ конечно ја откри вистината: Зборуваа дека Мајкл Џексон го злоставувал, а еве што вели тој

Меколи Калкин, најпознат во улогата на „Сам дома“, беше најголема детска ѕвезда во деведесетите и близок пријател на Мајкл Џексон, за кого се повеќе луѓе тврдат дека е педофил. Во […]

Занимливости

Потрошил цело богатство за да личи на Мајкл Џексон: Погледнете како изгледа ова момче денес

За што повеќе да личи на покојниот крал на поп музиката, Мајкл Џексон, 22-годишниот Аргентинец, Лео Бланко минал низ серија тешки и скапи операции на кои досега, според сопствена проценка, […]

Сцена

Лекови, игли и кукла: Објавени фотки од собата на Мајкл Џексон од денот кога почина

Новиот документарец Killing Michael Jackson ќе открие морничави детали, како и прв поглед во спалната соба на пејачот од дента кога почина од срцев удар предизвикан од предозирање. Лекови, порака […]

Сцена

Имотот на Мајкл Џексон повторно на продажба, цената пониска за 100 милиони долари

Имотот на починатиот американски пејач Мајкл Џексон „Неверленд ранч“ во Калифорнија третпат е на продажба по цена од 31 милиони долари, што е за околу 100 милиони помалку од цената […]

Занимливости

Потрошил цело богатство за да личи на Мајкл Џексон: Погледнете како изгледа ова момче денес

За што повеќе да личи на покојниот крал на поп музиката, Мајкл Џексон, 22-годишниот Аргентинец, Лео Бланко минал низ серија тешки и скапи операции на кои досега, според сопствена проценка, […]

Сцена

Новата фотка на Врањеш предизвика хаос по аферата со Карлеуша

По скандалот со Јелена Карлеуша Огњен Врањеш е префлен во резервниот тим на “Андерлехт“, а фотографијата која ја објави на својот Инстаграм профил предизвика бројни коментари. Врањеш позираше во сако […]

Контроверзни фајлови

Видео: Илуминати- окото кое гледа се!

Илуминатите се тајни и доста влијателни и силни организации во кои членуваат нај значајните и моќни луѓе во денешницата. Еве некои од целите на илуминатите: 1. Создавање на светска влада. 2. […]

Сцена

Синот на Мајкл Џексон доживеал сообраќајна несреќа

Принц Џексон, најстариот син на Мајкл Џексон вчера доживеал несреќа, по што бил префрлен во болница. Во болницата е констатирано дека има полесни повреди, гребнатини и модринки и нема скршеници, па […]

Сцена

Мајката на Мајкл Џексон: Гробот на пејачот е празен

Фановите на кралот на попот се шокирани од информацијата која ја откри неговата мајка, Кетрин Џексон.Осум години по смртта на Мајкл Џексон неговата мајка ја информираше јавноста дека неговата гробница […]

Сцена

Ќерката на Мајкл Џексон повторно гола

Манекенката сподели фотографија на која позира без градник, додека на неа лежи куче. Слично фотографија таа имаше објавено и порано, а тогаш објасни како заговара враќање во природата.19 годишната Парис […]

Сцена

Мајкл Џексон на пријател, пред смртта му напишал- „Се обидуваат да ме убијат“

Осум години по смртта на Мајкл Џексон, неговиот пријател, германскиот бизнисмен Мајкл Јакобшаген, за австралиска телевизија обелодени дека неколку недели пред смртта, Мајкл Џексон му дал 13 писма со содржина […]

Живот

Ќерката на кралот на поп музиката ја ШОКИРАШЕ јавноста: „Мојот татко е убиен” и „Бев жртва на силување на 14 години”

Парис Џексон,ќерката на кралот на поп музиката во интервјуто за „Rolling Stone” откри дека била жртва на силување. Имено, нападот го направил непознат маж кој бил многу постар од неа, […]