Ознака: Мајк Пенс

Свет

Републиканците официјално го номинираа Мајк Пенс за потпретседател на САД

Републиканските делегати едногласно денеска го ре-номинираа Мајк Пенс за кандидат за потпретседател на Соединетите држави, а од нив се очекува и официјално да ја потврдат кандидатурата на претседателот Доналд Трамп […]

Вести Свет

Утре Заев ќе се сретне со Пенс

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев утре, 20 септември во Вашингтот ќе се сретна со потпретседателот на САД, Мајк Пенс. Билатералната средба се остварува на покана на потпретседателот  Пенс, на […]

Вести

Телефонски разговор на Пенс прво со Ципрас, веднаш потоа со Заев- прашањето за името во фокусот?!

Потпретседателот на САД, Мајк Пенс вчера остварил телефонски повик со премиерот на нашиот јужен сосед Грција, во 12:30 часот, додека само 15 минути подоцна разговарал и со Зоран Заев.Иако Зоран […]