Ознака: Мајк Тајсон

Сцена

ОВА Е ВИСТИНАТА ЗА ЧАК НОРИС: Ја малтретирал сопругата на Мајк Тајсон и го дочекал хаос!

Чак Норис е една од најголемите ѕвезди на сите времиња и глумел во бројни филмови каде ги победувал негативците, а за него со години се зборуваат приказни и легенди.Чак ја […]

Останати спортови

„ПРИМИРЈЕ“…Тајсон и Холифилд во заедничка прегратка, увото „НЕ СТРАДАШЕ“!

Ивандер Холифилд на промоцијата на својот сос за скара имаше мало изненадување, ненајавено дојде боксерот кој пред 16 години му го одгриза увото на историскиот меч. Поминаа шеснаесет години од […]

Сцена

Мајк Тајсон го затекнал Бред Пит во кревет со поранешната сопруга

Во едно од неговите интервјуа, познатиот светски боксер Мајк Тајсон откри интересен факт за холивудската ѕвезда Бред Пит. Имено, кон крајот на осумдесетите, Тајсон го затекнал Пит во кревет со неговата […]