Ознака: Маџари

Вести

Припадник на МВР загина во железничката несреќа

Полициски службеник А.Б. од Полициската станица Гази Баба е загинатото лице во железничката несреќа што утрово се случи на преминот Маџари во Скопје, потврдија од Министерството за внатрешни работи. – […]

Црна хроника

Трагедија утрово во Маџари: Воз удри во автомобил, загина маж

Едно лице загина кога воз удри во возило на железничкиот премин кај Маџари во Скопје утрово во 5.50 часот. Според првичните информации, товарен воз што сообраќал од Табановце кон Скопје […]

Вести

Нов грабеж во Македонски Пошти

Три непознати маскирани лица со закана со пиштол вчера извршиле грабеж во експозитура на “Македонски Пошти“ во населба Маџари.Како што информираат од полицијата, маскираните лица од вработените одзеле засега неутврдена […]

Црна хроника

Воз удри пешак во Маџари- лицето станало и го напуштило местото на настанот

На железничката станица- Маџари во Скопје, поточно околу 150 метри од влезниот сигнал во близина на Макошпед, ноќеска во 00.50 часот се случила железничка незгода во која воз што сообраќал […]

Црна хроника

Украдени околу 30.000 денари при грабеж на аптека во Маџари

Непознато маскирано машко лице вчера попладне извршило разбојништво во аптека на улицата „Жан Жорес“ во Скопје.Сторителот влегол во аптеката и со закана со пиштол им одзел на вработените околу 30.000 […]

Црна хроника

Експлозија во Маџари – оштетени се прозорци и автомобил!

Во скопската населба Маџари изутринава 15 минути по полноќ на улицата „Анри Барбис“ се слушнала силна детонација од експлозивна направа од која биле оштетени прозорци од куќата, сопственост на Д.С.(56) […]

Локална самоуправа

Мостот во Маџари ќе добие осветлување

Градот Скопје деновиве ги почна работните активности  и за прв пат  мостот во Маџари ќе добие осветлување. Екипите на терен поставуваат шест нови канделабри, а се работи и на поставување […]