Ознака: мебел

Вести

Мебелот бил подарок од Боки 13, земен на вересија: Јанева добила и бунда која чини многу повеќе од 5.000 евра

Обвинителството треба да утврди каде завршиле 1,5 милиони евра од рекетот. Мебелот кој и бил подарен на Јанева од осомничениот Бојан Јовановски, наводно не бил ни платен во салонот од […]

Вести

Мебелот од Камчев бил озвучен: Катица Јанева договарала рекети додека некој постојано ја слушал?

Ексклузивниот мебел за домот на Катица Јанева, подарок од близок родина на бизнисменот Орце Камчев, пристигнал со дополнителна опрема – апаратче за прислушување, тврдат извори од истрагата, пренесува Република. Неофицијално, […]

Вести

Се изработува новиот мебел за студентските домови

Студентите сместени во државните студентски домови наскоро ќе добијат значително унапредени услови за престој со набавката на комплетно нов мебел кој што е во фаза на изработка.За оваа активност е […]

Живот

Наследил стара куќа и не знаел што да прави со неа. Кога влегол внатре и го поместил мебелот открил нешто неверојатно!

  Французин, кој наследил голема куќа од свој роднина, открил во неа 100 килограми злато, сокриено во дното на  стар мебел. Човекот, чиј идентитет не е откриен, открил вкупно пет илјади парчиња […]

Занимливости

Мебелот и пластиката нѐ трујат со опасни соединенија

Голем број на хемиски соединенија се поврзани со здравствени проблеми, но досега научниците не разбираа како овие соединенија се појавуваат во системот за водоснабдување.Ново истражување на Универзитетот во Торонто покажа […]