Ознака: Меган Маркл

Сцена

Ова е менито за исхрана на Меган Маркл: Внимателно смислен за војвотката секогаш да биде витка!

Поголемиот дел од времето следи веганска диета И самата тоа го потврди пред неколку години, и вели дека во текот на неделата се обидува да ја следи таа диета, а […]

Сцена

„Нејзината цел е Белата куќа“: Дали Меган започна политичка кариера со интервјуто Опра?

Сите светски медиуми пишуваат веќе една недела за интервјуто што војводата и војвотката од Сасекс и ја дадоа на Опра Винфри. Популарноста на Меган и Хари потона во Велика Британија, […]

Сцена

Меган Маркл се исклучи од сите социјални мрежи – Дали би го направиле истото?

Сопругата на британскиот принц Хари, Меган Маркл, војвотката од Сасекс, изјави дека веќе нема профили на социјалните мрежи и дека не е запознаена со тоа што се пишува за неа […]

Сцена

Сега живее во луксуз: Ова е куќата во која Меган Маркл живеела како дете

Меган Маркл и принцот Хари неодамна се преселија во Санта Барбара, каде купиле нова, прекрасна куќа, а сега се појавија фотографии од домот во кој Меган живеела како дете, и […]

Сцена

Откриени детали: Зошто се распаднал првиот брак на Меган Маркл?

Првиот брак на Меган Маркл не успеал затоа што на нејзиниот сопруг, продуцентот Тревор Енгелсон, не му се допаднала славата и популарноста кои Меган ги добила по серијата „Suits“, открива […]

Сцена

Неочекувано! Кралското семејство повторно попушти кон Меган Маркл, упатени честитики за нејзиниот 39-ти роденден

Меган Маркл денес го слави својот 39-ти роденден. Војвотката од Сасекс моментално живее во Лос Анџелес со нејзиниот сопруг принцот Хари (35) и нивниот син Арчи. Кралицата Елизабета и посакала […]

Сцена

Меган Маркл е бремена?

Мика Мејер, експерт за деталите на кралското семејство и нивните протоколи, откри интересни предвидувања за второто дете на популарниот пар. Имено, како што пишуваат странските медиумите, Меган и Хари може […]