Ознака: мегзит

Вести Свет

По Брегзит ќе следува и Мегзит, се повлекува од Британија принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл

Повлекувањето на принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл од кралските должности е главната вест денес во британскиот печат, во кој се вели дека кралицата Елизабета не била информирана за […]