Ознака: Меги де Блок

Занимливости

ОДВРАТНО! Среде емисија белгиската министерка за здравство СЕ КОПА ВО НОС ПРАВИ „ТОПЧИЊА“

Министерката за здравство на Белгија, Меги де Блок, можеби нема да е првата министерка која е фатена на камера како прави нешто што не треба, но нејзината постапка сигурно ќе […]