Ознака: медали

Локална самоуправа

Медали за најдобрите на меѓународниот турнир во одбојка на песок

Одбојкарската двојка Беренс/Гленцке од Германија триумфираше на седмиот по ред меѓународен турнир во одбојка на песок „2016 CEV BEACH VOLLEYBALL WOMEN SATELLITE SKOPJE“ во женска конкуренција, што од 1 до […]

Останати спортови

Мајкл Фелпс сруши древен рекорд

Американскиот пливач Мајкл Фелпс, на ЛОИ 2016 во Рио де Жанеиро сруши древен рекорд, поставен од Леонид од Родос.Според преданијата, грчкиот атлетичар учествувал на четири олимпијади во периодот 164 – […]

Останати спортови

ри медали за македонските кик боксери на „Србија Опен“

Македонските кик боксери со три медали се вратија од Европскиот куп „Србија Опен“, со кој ги стартуваа со активностите за 2013 година.Димитар Ѓеорѓиев, во категоријата до 79 килограми – кик […]