Ознака: медицинска марихуана

Вести Македонија

И во радовишко нелегално се одгледува марихуана

Во местото викано Телешорски извори во атарот на село Смиланци, радовишко полицијата откри нива на која се одгледува марихуана. Заради основано сомнение за сторено кривично дело неовластено произвотство и пуштање […]