Ознака: медицинска сестра

Вести

Секое училиште ќе треба да вработи медицинска сестра?

Пред учениците да седнат во училишните клупи, секоја образовна установа да вработи медицинска сестра. Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари со иницијатива до надлежните инситутции за поголема безбедност на децата […]

Занимливости

Ова е најзгодната медицинска сестра на планетата – кога ќе ја соблече униформата, предизвикува големо внимание…

Лорен Дрејн вели дека понекогаш работи и повеќе од 12 часа на ден. Лорен е фитнес инфлуенсер – на социјалната мрежа Инстаграм ја следат 4 милиони луѓе и будно ги […]

Занимливости

По долгата смена, медицинска сестра им свири на виолина на пациенти со Ковид-19

После тешките смени во болниците каде ги лекуваат пациентите заразени од Ковид-19, медицинска сестра им свири на пациентите на виолина. Пациентите велат дека со тоа им носи надеж и верба. […]

Вести

Медицинска сестра од Неготино позитивна на Ковид-19

Веста ја потврдија од Центар за јавно здравје Кавадарци, и информираат дека 57-годишната жена се тестирала откако пројавила одредени симптоми, како покачена температура и градна болка. -Пациентката се наоѓа на […]

Занимливости

Пијана медицинска сестра 11. километри возела по автопат ВО СПРОТИВЕН ПРАВЕЦ!

Една медицинска сестра возела, под дејство на алкохол, во погрешна насока повеќе од 11. километри, избегнувајќи ги возилата што и доаѓале во пресрет, пред да направи полукружно свртување и да […]

Живот

Медицинска сестра демонстрира како ракавиците не ве штитат во супермаркет

Медицинска сестра демонстрира како ракавиците не ве штитат во супермаркет Медицинска сестра Моли од Мичиген сними видео во кое демонстрира колку лесно се пренесуваат бактериите и вирусите во супермаркет дури […]

Занимливости

Медицинска сестра од Италија не издржа: Даниела си го одзеде животот затоа што стравувала дека го ширела коронавирусот

Италијанска медицинска сестра, откако било потврдено дека е заразена со коронавирусот си го одзела животот, затоа што се плашела дека во меѓувреме заразила други пациенти. 34-годишната Даниела Треци работела на […]

Вести

Шокантно признание на медицинска сестра: Имам заменето околу 5000 бебиња, нека ми простат за проблемите

Елизабет Мваве е медицинска сестра која признала дека од забава, во текот на 12 години, додека работела во болницата The University Teaching Hospital во Замбија, заменила околу 5 илјади бебиња. […]

Живот

Оставено бебе и жена која не можела да роди: Медицинска сестра посвоила новороденче кое никој не го посетил во болница

Медицинска сестра посвоила девојче кое никој не дошол да го види кога се родило додека тоа лежело на интензивна нега. 45-годишната Лиз Смит отсекогаш сакала да биде мајка, но бидејќи […]

Македонија

Физички нападната медицинска сестра на КАРИЛ

Семејство на пациент кој ноќеска починал на КАРИЛ во Клиничкиот центар “Мајка Тереза“ во Скопје, со клоци нападнале медицинска сестра и се заканувале по нејзиниот живот. Од Клиниката потврдуваат дека […]

Занимливости

Скандал: Медицинска сестра сакала што е можно побрзо да направи селфи со новороденчето

Една медицинска сестра веднаш после породувањето, на социјалните мрежи објавила фотографија со бебето, не забележувајќи дека жената која штотуку се породила никако не била подготвена за камера. Додека некои родители […]

Вработување

Слободни 23 работни места. Се отвара нова ОЧНА БОЛНИЦА

Сигуро  се пронајдовте во еден од огласите, побрзајте аплицирајте!Специјална очна болница „Деница“ во подготовка, објавува оглас за вработување на: МЕДИЦИНСКА СЕСТРА 7 работни позиции (4 македонски јазик и 3 албански […]