Ознака: медицинска сестра

Вести

Со вклучени сирени вработените од болницата во Охрид и оддадоа почит на медицинската сестра која почина од коронавирус

Со вклучени сирени и ротациски светла на амбулантните возила за итна медицинска помош на Здравствениот дом од Охрид и од Општата болница денеска вработените во здравствените установи од градот и […]

Вести

Секое училиште ќе треба да вработи медицинска сестра?

Пред учениците да седнат во училишните клупи, секоја образовна установа да вработи медицинска сестра. Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари со иницијатива до надлежните инситутции за поголема безбедност на децата […]

Занимливости

Ова е најзгодната медицинска сестра на планетата – кога ќе ја соблече униформата, предизвикува големо внимание…

Лорен Дрејн вели дека понекогаш работи и повеќе од 12 часа на ден. Лорен е фитнес инфлуенсер – на социјалната мрежа Инстаграм ја следат 4 милиони луѓе и будно ги […]

Занимливости

По долгата смена, медицинска сестра им свири на виолина на пациенти со Ковид-19

После тешките смени во болниците каде ги лекуваат пациентите заразени од Ковид-19, медицинска сестра им свири на пациентите на виолина. Пациентите велат дека со тоа им носи надеж и верба. […]

Вести

Медицинска сестра од Неготино позитивна на Ковид-19

Веста ја потврдија од Центар за јавно здравје Кавадарци, и информираат дека 57-годишната жена се тестирала откако пројавила одредени симптоми, како покачена температура и градна болка. -Пациентката се наоѓа на […]

Занимливости

Пијана медицинска сестра 11. километри возела по автопат ВО СПРОТИВЕН ПРАВЕЦ!

Една медицинска сестра возела, под дејство на алкохол, во погрешна насока повеќе од 11. километри, избегнувајќи ги возилата што и доаѓале во пресрет, пред да направи полукружно свртување и да […]

Живот

Медицинска сестра демонстрира како ракавиците не ве штитат во супермаркет

Медицинска сестра демонстрира како ракавиците не ве штитат во супермаркет Медицинска сестра Моли од Мичиген сними видео во кое демонстрира колку лесно се пренесуваат бактериите и вирусите во супермаркет дури […]

Занимливости

Медицинска сестра од Италија не издржа: Даниела си го одзеде животот затоа што стравувала дека го ширела коронавирусот

Италијанска медицинска сестра, откако било потврдено дека е заразена со коронавирусот си го одзела животот, затоа што се плашела дека во меѓувреме заразила други пациенти. 34-годишната Даниела Треци работела на […]