Ознака: медлин олбрајт

Вести

Олбрајт: Трагедија е тоа што Бугарија, поради домашни причини, ја блокира Македонија

Поранешната државна секретарка на САД Медлин Олбрајт на денешното сослушување пред Комитетот за надворешни работи при Претставничкиот дом на американскиот конгрес, одговараше на прашања од конгресмени за американската политика на […]

Вести

Глас на Америка: Медлин Олбрајт – Трагедија е што Бугарија го искористи ветото за домашно-политички поени

Глас на Америка: Медлин Олбрајт – Трагедија е што Бугарија го искористи ветото за домашно-политички поени 64-тата државната секретарка на САД, Медлин Олбрајт, се осврна на денешното вето од Бугарија […]