Ознака: Мексико Сити

Дестинации

Овој град тоне по 10 сантиметри годишно поради подземното езеро

Главниот град на Мексико тоне по десет сантиметри годишно бидејќи под него се наоѓа пресушено езеро, тврдат научниците. – Мексико Сити тоне околу десет сантиметри годишно и тешко дека тоа […]

Вести

Се урна авион со 103 патници и членови на екипажот во Мексико

Патнички авион со 103 патник и членови на екипажот се урна во мексиканската сојузна држава Дуранго кратко по полетувањето. Загинати нема, а со повреди завршиле 97 лица. Авионот полетал од […]