Ознака: Меланија Трамп

Сцена

Меланија снимена како пцуе

Првата дама на САД изразила презир кон медиумските извештаи за одвојувањето на децата од родителите на американско-мексиканската граница пред две години, но и кон украсувањето на Белата куќа за време […]

Сцена

Црно, црно, црно… Меланија Трамп во суперефикасна комбинација во каква што ретко ја гледамe

Меланија Трамп се откажа од своите вообичаени разнобојни, бели или пак беж изданија на облека, па се појавила облечена целосно во црна боја. Првата дама на Америка во друштво на […]

Сцена

Дали некогаш сте ја виделе сестрата на Меланија Трамп? Уникатна и префинета – „поразлична“ од останатите жени

Инес е заштитнички поставена кон својата помлада сестра Меланија, барем така коментираат оние кои што се блиски со нив. Додека нејзиниот сопруг ги извршува претседателските должности, првата дама на Америка, […]

Свет

Меланија Трамп им порача на Американците дека не се „сами“: Таа исто така повика на прекин на насилството

Првата дама на САД, Меланија Трамп ги повика Американците да се обединат против расните поделби и истовремено изразија сочувство со жртвите на пандемијата на коронавирусот.  „Знам дека многу се загрижени […]

Сцена

Смути-пијалакот на Меланија Трамп – го намалува апетитот и желбата за благо

Со оглед на тоа што како млада се занимавала со моделство, сосема разбирливо е да има трикови за одржување на витката линија. Од кариерата како модел се откажа пред околу […]

Сцена

Никој нема да поверува дека наполни толку години- Меланија во самоизолација го прослави роденденот

Сопругата на претседателот на САД, првата дама Меланија Трамп вчера го прослави 50-от роденден. По тој повод, популарната ФЛОТУС (Твитер-кратенка за „First Lady of the United States“), доби честитка и […]

Сцена

Меланија Трамп побара од компаниите да не ги рекламираат е-цигарите

Првата дама на САД, Меланија Трамп ги повика денеска компаниите да престанат да ги рекламираат електронските цигари поради децата, нагласувајќи дека тие создаваат зависност и се опасни. -Рекламирањето пред децата […]