Ознака: Меланија Трамп

Сцена

За ова зборува цел свет: Трамп нервозен, Меланија и Џастин се бакнаа зад негов грб

Погледите и бакнежот кои си ги разменија првата дама на САД, Меланија Трамп и канадскиот премиер, Џастин Трудо, се топ тема на интернет. Додека американскиот претседател Доналд Трамп незадоволен се […]

Сцена

Меланија изгледа божествено дури и во едноставна комбинација

Во рамките на иницијативата „Be Best“, Меланија Трамп реализираше еднодневно патување во Западна Вирџинија. Првата дама на САД со шик стајлинг ги привлекуваше објективите на фоторепортерите. Миди фустанот од темен […]

Сцена

Фото докази дека Меланија Трамп е кралица на стилот и најубаво облечена прва дама во светот

Меланија Трамп досега нема никаква модна „утка“. Дури и најголемите критичари се согласуваат дека првата дама на САД има беспрекорно изграден моден стил на кој многумина ѝ завидуваат. Без разлика […]

Сцена

Меланија Трамп блесна, турнејата на Доналд Трамп во Јапонија во втор план

На јапонската турнеја на американскиот претседател Доналд Трамп сите очи биле вперени во првата дама Меланија и Доналд Трамп имале турнеја во Јапонија, каде што последниот ден уживале во посетата […]

Сцена

Големото враќање на Меланија – вакви чевли досега не носела прва дама

Доаѓа пролетта, а со неа и Меланија се враќа на голема врата во јавниот живот – на првaта турнеја низ Америка го претстави пролетниот тренд и ги изненади модните сладокусци. […]

Сцена

Наметка за дома или капут? Меланија Трамп повторно ја збуни јавноста со модниот избор

Првата дама на САД повторно е главна тема помеѓу Твитерџиите. Овој пат немаше дилема дали носи панталони или покренува тренд на носење една ракавица, туку дали нејзиниот капут е навистина […]

Сцена

По паузата, Меланија Трамп повторно во јавност: Сите зборуваат за нејзините чизми

Меланија Трамп отпатувала за Флорида на имотот Мар а Лаго заедно со својот сопруг Доналд Трамп и 12-годишниот син Барон. За патувањето, првата дама на САД носела модна комбинација во […]