Ознака: менаџер

Сцена

И менаџерот на Карлеуша се огласи за секс скандалот

Секс-скандалот во кој јавноста ги виде експлицитните фотографии и наводните преписки помеѓу српската пејачка, Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш, се уште е главна тема во медиумите од соседството, а […]

Вести Свет

По хеликоптерската несреќа го прогласија за мртов-Клод Пуел се огласи на Твитер

Информациите кои утрово доаѓаат по падот на хеликоптерот на “Лестер“ се контрадикторни. Додека едни велат дека загинал, Клод Пуел, менаџерот на “Лестер“ се огласи на Твитер. -Ова е трагедија за клубот, […]

Сцена

Менаџерот на Северина се огласи за новите експлицитни фотографии на пејачката

Пред еден месец во јавноста се појавија експлицитни фотографии од хрватската пејачка Северина. По тој повод, таа тогаш не се огласи, а нејзиниот менџар тогаш истакна дека станува збор за […]

Вработување

Плата 60.000 денари! Пивара Скпје вработува менаџер

Одлични услови, аплицирајте веднаш!Пивара Скопје вбработува:  Маркетинг – менаџер за безалкохолни пијалаци  Повеќе информации за работната позиција на следниот  ЛИНКПивара Скопје вбработува:  Маркетинг – менаџер за безалкохолни пијалаци  Повеќе информации […]

Сцена

Шок во Холивуд, проговори менаџерот: Славната актерка ЛАЖЕЛА дека УМИРА!

Стивен Блат, поранешниот менаџер на Шенон Доерти, изјавил дека актерката која  боледува од рак на дојка и  оди  на  хемотерапии  „не е толку болна“.Блат, имено, смета дека актерката е способна […]