Ознака: менструален циклус

Живот

Како да го приспособите вежбањето според менструалниот циклус?

Сигурно ви се има случено поради менструални болки да го пропуштите вашиот тренинг. Иако на некои жени не им пречи менструалниот циклус ни во вежбањето ни во извршувањето на секојдневните […]

Нега и убавина

Дами, ова се најголемите митови за женскиот циклус во кои мора да престанете да верувате

Некои жени се склони да веруваат во разни приказни, а митовите во кои верувале и нашите баби се пренесуваат од генерација на генерација. И покрај бројните напредни мислења на експертите, […]

Сцена

Славната актерка со сериозен проблем: „Менструалните циклуси ми го уништуваат животот!“

Повеќето жени би се согласиле дека менструацијата не им е нималку забавен дел од месецот, а токму за тоа проговорила и Дакота Џонсон, ѕвездата на филмскиот серијал „50 Нијанси сиво“, […]

Нега и убавина

Ова овошје не смеете да го консумирате во текот на менструалниот циклус

Во текот на менструалниот циклус, жените мора да водат грижат за своите физички активности, но и за исхраната. Иако докторите советуваат да внесувате што повеќе течности, посебно овошје и зеленчук, […]

Сцена

Викторија Сикрет: Животните навики ми ја уништија женственоста, немам циклус

Ангелот на Викторија, манекенка и модел – Австралијанката Бриџит Малком открила за “People” колку години трпела притисок за да биде слаба. Таа помеѓу 17-тата и 25-тата година од својот живот […]

Живот

Овошје кое не смеете да го користете во текот на менструалниот циклус

Во текот на менструалниот циклус, жените мора да водат грижат за своите физички активности, но и за исхраната. Иако докторите советуваат да внесувате што повеќе течности, посебно овошје и зеленчук, […]

Занимливости

Бојата на крвта открива се: Еве што мора да знаете и од што треба да се чувате!

Дали сте знаеле дека бојата на менструацијата може да открие дали нешто не е во ред со вашето тело…Розова: Постои едноставно објаснување за розовата боја на крвта: Циклусот ви е […]