Ознака: мерт алтинташ

Вести

Атентаторот на рускиот амбасадор оставил писмо: „Никогаш нема да бидете безбедни додека…“

„Никогаш нема да бидете безбедни, додека ние, Арапите, не се чувствуваме безбедни во своите земји“ – пишува Алтинташ.Главниот обвинител на Турција откри за медиумите дека има отворено писмо напишано од […]

Вести

Атентаторот од Турција осум пати го обезбедувал Ердоган по обидот за пуч

Младиот турски полицаец кој го уби руексиот амбасадор во Анкара, осум пати бил дел од обезбедувањето на Реџеп Таип Ердоган, објавија турските медиуми. 22-годишниот полицаец пред камери со девет истрели […]

Вести

Тринаесет лица се приведени, меѓу нив и семејството на убиецот на рускиот амбасадор

Тринаесет лица се приведени во рамки на истрагата за убиството на рускиот амбасадор во Турција, Андреј Карлов, пренесе ТАСС, повикувајќи се на информација на телевизијата „Хабер 7“.Според податоците на телевизијата, […]

Црна хроника

Убиецот ја демне жртвата: Ново видео од убиството на рускиот амбасадор Карлов

На социјалните мрежи се појави ново видео од убиството на рускиот амбасадор во Турција, Андреј Карлов.По застрашувачкото видео на кое се гледа убиството на Карлов, денес на социјалните мрежи се […]