Ознака: мерцедес

Занимливости

Се продава Мерцедесот на Елвис Присли од 1969. , каков што имал и Тито

Престижната лимузина одбележа три децении, произведувана е од 1963 до 1981 година, а во тој период биле произведени само 2.677 примероци. Повеќето се стандардни седани, од кои се произведени над […]

Автомобилизам

Позната е цената на новиот „ѕвер“ од Мерцедес

Неколку дена по премиерата, германскиот произведувач започна да прима нарачки за својот нов „ѕвер“ од 730 коњски сили. Тие кои можат да си дозволат ваков ексклузивен автомобил ќе мораат да […]

Црна хроника

Со „молотов коктел“ од мотор во движење запалиле мерцедес

Со „молотов коктел“ од мотор во движење запалиле мерцедес На 19.04.2020 година околу 04,30 часот добиена е дојава за опожарено патничко мотороно возило на ул. “Алпи“. По излегување на лице […]

Сцена

Кога Сандра Африка е зад воланот и асфалтот гори

Српската пејачка Сандра Африка објави жешко селфи од својот автомобил, па ги израдувала сите пријатели и следбеници со својот стајлиг зад воланот. Туниката што ја носеше се крена доволно кога […]

Вести

Две години затвор за Груевски – потврди Апелацискиот суд

Денеска Апелација се произнесе за Груевски, му ја потрвди двегодишната пресува на понискиот суд. Потоа ќе се случи следново. За да ја изготви одлуката Апелација има рок од 60 дена. Кога […]

Вести

Заев одвои околу 30.000 евра за сервисирање на Мерцедесот, ја заборави набавката на амбулантни возила!

СЈО доби ослободителна пресуда за наводното фаворизирање на сервисерот на Мерцедесот, а сега Мак Аутостар е единствениот што ги исполни условите на СОЗР. Мерцедесот со кој Заев собираше политички поени […]

Издвојуваме

Две години затвор за Груевски, што тргна наопаку?

Две години затвор доби поранешниот премиер Никола Груевски, откако денеска во Основниот суд Скопје 1 беше прогласен за виновен во случајот на Специјалното јавно обвинителство „Тенк“, што се однесуваше на […]

Останати спортови

Мерцедес со новитети во последните две трки во Формула 1

Тимот на Мерцедес последните две трки од шампионатот во Формула 1 ќе ги искористи да проба мекои новини кои можеби ќе ги користи во следната сезона.Во пресрет на трките во […]