Ознака: меси.макфакс

Меѓународен фудбал

Меси е поефикасен од 15 екипи во Примера

Најдобриот играч на светот Лионел Меси, во тековната сезона има неверојатна статистика, на 24 натпревари во Примера тој 37 пати ги тресел противничките мрежи.Според оваа статистика, Меси сам има постигнато […]