Ознака: меси

Сцена

Момчето со најлонски дрес од Меси конечно го запозна својот идол!

„Го  сакам Меси  а неговиот дрес значи  дека и  тој  ме сака мене“, рекол  5- годишниот Муртаза Ахмади откако  во  фебруари, благодарение на Уницеф чиј амбасадор е Меси, добил вистински […]

Фото

Кристиано Роналдо VS. Лионел Меси; кој има пожешки девојки

Двете најголеми имиња во светот на фудбалот, Кристијано Роналдо и Лајонел Меси, се познати по своите неверојатни способности во својата игра. Двајцата фудбалери во последниве 5 години се во борба […]

Меѓународен фудбал

Меси, Чави и Пујол верни на Барселона

Тројцата првотимци на екипата на Барселона денес потпишаа продолжување на договорот со каталонскиот гигант. Лионел Меси, Чави Ернандез и Карлс Пујол ја продолжија верноста кон тимот на Барселона. Во официјалното […]