Ознака: меси

Меѓународен фудбал

Мурињо индиректно го нарече Меси „глумец“

Жозе Мурињо, тренерот на Реал Мадрид, познат по својот говор и интересни изјави со сарказам, уште еднаш прокоментира за најдобриот играч на денешницата Лионел Меси и неговата според Мурињо „наводна“ […]

Останати спортови

Федерер: Меси и јас докажавме дека и добрите момци можат да успеат!

Швајцарецот Роџер Федерер со пофалби за најдобриот фудбалер на светот Лионел Меси во интервју за аргентинскиот спортски медиум „Оле“. Роџер Федерер смета дека тој и Меси се совршен пример од […]

Меѓународен фудбал

Маскерано: Меси е единствен!

Соиграчот на Лионел Меси во дресот на Барселона, Хавиер Маскерано, смета дека Лионел Меси е единствен фудбалер, без никакво сомневање најдобар во историјата на фудбалот. Со головите во триумфот над […]

Меѓународен фудбал

Ето: Меси, па ти си Господ!

Некогашниот напаѓач на екипата на Барселона, моментално член на руски Анжи, Семуел Ето, премногу го цени аргентинецот Лионел Меси. Лионел Меси ги импресионира сите искрени љубители на фудбалот со својот […]

Меѓународен фудбал

(Видео) Сите 86 голови на Лионел Меси во едно видео!

Аргентинскиот магионичар Лионел Меси го скрши рекордот на легендарниот Германец Герд Милер за број на постигнати голови во една календарска година, откако на натпреварот против Бетис во Севиља постигна 2 […]

Меѓународен фудбал

Роналдињо: Во моментов Меси, во иднина Нејмар

Поранешната ѕвезда на екипата на Барселона верува дека еден ден неговиот млад сонародник со своите игри ќе заблеска повеќе и од Меси и од Роналдо. 32-годишниот Бразилец кој неодамна го […]

Меѓународен фудбал

Најскапите во фудбалот

“Pluri Consultoria”, бразилкската маркетиншка агенција, за потребите на бразилското списание Globoesporte ја процени точната вредност на најдобрите светски фудбалери.  На првото место очекувано се најде Лионел Меси, пред Кристиано Роналдо […]

Меѓународен фудбал

(Видео) Барселона не мора да се грижи за иднината – запознајте ги следните Меси, Чави и Иниеста

Барселона е позната по “La Masia”, една од најдобрите младински академии за фудбал на светот.  “La Masia” ги создаде Меси, Чави, Иниеста, Фабрегас, Гуардиола и десетици други големи фудбалери. BarcaTV […]