Ознака: меси

Меѓународен фудбал

Меси, Роналдо и Иниеста во конкуренција за „Златната Топка“

ФИФА го скрати списокот на кандидати на три фудбалери, фудбалерот на екипата на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо, и Лионел Меси и Андрес Иниеста од редовите на Барселона. Во соработка со […]

Меѓународен фудбал

Роналдо: Меси е во предност пред Кристиано Роналдо за „Златната Топка“

Поранешниот бразилски репрезентативец Роналдо, смета дека аргентинскиот интернационалец во редовите на Барселона, прославениот Лионел Меси, е во предност пред неговиот конкурент Кристиано Роналдо за освојување на „Златната Топка“. Аргентинецот, за […]

Меѓународен фудбал

Роналдо: Добро би се вклопил со Меси

Роналдо вели дека не би имал проблеми да заигра со Лионел Меси, ако аргентинецот дојде во Реал Мадрид. Португалецот само ја повтори изјавата на аргентинецот пред извесно време околу наводното […]

Меѓународен фудбал

Меси: Гвардиола може да успее во секој клуб

Свесен дека неговиот поранешен тренер константно се поврзува со многу клубови во Европа, аргентинецот Лионел Меси разбира зошто Пеп Гвардиола е премногу баран од европските-светски фудбалски гиганти. Поранешниот тренер на […]

Меѓународен фудбал

Меси: Не се натпреварувам со Роналдо

Аргентинската фудбалска ѕвезда во тимот на Барселона, Лионел Меси, не е загрижен околу потпишувањето на новиот договор со челниците на Ноу Камп, и исто така потенцира дека нема намера да […]

Меѓународен фудбал

Леонардо: Ибрахимовиќ во ранг со Меси и Роналдо

Спортскиот директор на ПСЖ смета дека швеѓанецот поседува исти фудбалски квалитети како Лионел Меси и Кристиано Роналдо. Златан Ибрахимовиќ ја поправи својата форма по преминувањето во Париз Сент Жермен иако […]