Ознака: местење

Видео Избор на уредникот Контроверзни фајлови

Кој е дипломатот што во Брисел одби да ги прифати документите за Филип Петровски?

Како што може да се види во експлицитно снимено видео дипломат во Брисел ги одбива документите за Филип Петровски, односно од петни жили се труди да најде забелешка зошто не […]

Коментари

Се бришат анкети на кои води убедливо д-р Филип Петровски, пред Силјановска

Деновиве на мошне чуден начин беше изберена, по воља на Мицковски, некогашната министерка на Бранко Црвенковски, Гордана Сиљановска Давкова, на настан од затворен тип во Струга. По ова уследија лавина […]

Коментари

Курир на Мицковски ја билда Силјановска отворено, пусти Влатко

Без преседан е билдањето на Силјановска за кандидат на „Белата палата“. Перењето мозоци е пуштено на најјако. Па некаква листа се претставува како дефинитивен знак дека интелигенцијата е зад Гордана, […]

Издвојуваме

Генеза на лагата и манипулацијата. Членството на ВМРО-ДПМНЕ отворено прашува!

Отприлика вака реагира вчудоневиденото, лојално членство на ВМРО на фарсичната случка од приватен карактер во Валандово.  Грешка, голема грешка е што не им се слуша гласот и не се почитува […]

Издвојуваме

Филип Петровски: Базата не се слуша веќе подолг период и служи само како бројка

Отворено писмо до медиумите, граѓаните на Македонија и членовите на ВМРО- ДПМНЕ во пресрет на веќе компромитираниот и нелигитимен конгрес. Почитувани, Чувствувам голема одговорност и должна почит кон секого од […]

Меѓународен фудбал

Уапсен Словенец за местење фудбалски натпревари

Во Италија уапсено е лице осомничено за местење фудбалски натпревари на меѓународно ниво.Тој е уапсен веднаш откако се симнал од авионот од Сингапур, при што доброволно се предал.Според италијанските медиуми, […]