Ознака: метаболизам

Живот

Метаболизмот на 20, 30 и 40 години: Како се менуваат работите?

Кога сте биле деца, сте лапнувалле што и да ви дојде на ум без никаква грижа. Растењето, формирањето на коскената структура и постојаната потрошувачка на калории во трчање и скокање […]

Живот

Како да го активирате вашиот метаболизам за добар ден?

Од оној момент кога ќе ги отворите очите во првите утрински часови, со мали чекори можете да започнете да согорувате калории.Како што пишува “Run Healthy Lifestyle”, согорувањето на калориите не […]

Живот

Овој зачин го забрзува метаболизмот и го топи салото на критичните зони

Научниците утврдија дека циметот е дар од Бога кој треба почесто да го употребуваме.Циметот го поттикнува метаболизмот, помага да топиме килограми и да бидеме здрави како дрен.  Научници од Универзитетот […]

Живот

Популарна диета која ги намалува килограмите и го забрзува метаболизмот

Овој режим на исхрана трае 90 дена, а покрај тоа што помага во намалување на килограмите, таа го забрзува метаболизмот. Секогаш започнува со протеински ден, потоа следат денови со скроб, јаглени […]

Живот

Со овие 4 работи ќе го забрзате вашиот метаболизам

Добро познато е дека брзиот метаболизам, побрзо ја вари храната, побрзо ги согорува мастите, а вистината е дека има одредени активности кои може да ви помогнат да го забрзате.Кардио Краток, […]