Ознака: метеж

Занимливости

Знаевте ли дека Москва е светски шампион во сообраќаен метеж?

Москва е рангирана на прво место меѓу најголемите градови во светот поради сообраќајниот метеж на патиштата. Годишниот извештај на компанијата TomTom, кој го истражува индексот на сообраќајниот метеж, ја наведе […]