Ознака: метла

Занимливости

ВИДЕО: Сакаше да јава метла како вештерка, но заборави на гравитацијата

Оваа симпатична жена од Англија изгледа планирала да стане суперѕвезда на социјалните мрежи. И успеа во тоа, но не на некој позитивен, туку на урнебесен начин. Нејзината цел, ако ја […]

Македонија

Премиерот Заев го менува телефонот, а “метлата“ ќе замете и во неговиот кабинет

По скандалот со лажниот Порошенко премиерот Заев го менува својот телефонски број. Во писмено соопштение од Владата информираат дека премиерскиот кабинет презема мерки за зајакнување на ефикасноста и безбедноста, во […]

Македонија

Кои се директори ќе ги потфати најавената “метла“?

На денешната прес-конференција премиерот Заев најави дека почнува постапката за разрешување на високи државни функционери, директори, раководители, членови на управни одбори и владини институции. Тој наброи повеќе лица кои ќе бидат […]

Видео

Тргнал со метлата на бесен стаорец, а потоа следел хорор во ходникот!

После ова нема да му текне да спобрка стаорецМислеше дека лесно  ќе успее да го совлада глушецот но  дефинитивно  се излажал.Мислеше дека лесно  ќе успее да го совлада глушецот но  […]

Живот

Стравична приказна од ЗАТВОР: Бараа ОРАЛНО да ги ЗАДОВОЛАМ, а потоа земаа метла…

„Кога штотуку дојдов во  Реметинец, беа многу  љубезни  кон мене. Но, после неколку  дена почнаа најпрвин вербало да ме злоставуваат-  не си ја исчистил добро  собата, премногу кафе испи и  […]