Ознака: “Меѓународен Аеродром-Скопје“

Црна хроника

Албанец уапсен на скопски аеродром, со фалсификат документи глумел Грк

На 21.09.2019 година во 07:55 часот на Граничен премин „Меѓународен Аеродром-Скопје“ полициски службеници го привеле Б.Л.(26) од Република Албанија, поради тоа што при проверки било утврдено дека приложил лична карта […]

Црна хроника

Жена ограбена на скопскиот аеродром, додека ја претресувале и ги снемало 3.000 евра

Во 12,45 часот на Граничниот премин “Меѓународен Аеродром-Скопје“ од Стокхлом-Шведска допатувала 47-годишната A.B.P.E. од Глоговац-Косово, а со место на живеење во Шведска. По извршената пасошка контрола и проверка дозволен и […]