Ознака: меѓународен фудбал

Меѓународен фудбал

(видео) Мурињо си го одржа ветувањето – Реал Мадрид славеше против Атлетико

Се вели дека вистинските навивачи на Реал Мадрид сеуште го поддржуваат Мурињо. Како и да е, португалскиот тренер во најавата на градското дерби против Атлетико кажа дека пред почетокот на […]

Меѓународен фудбал

(Видео) Добил црвен картон по само 5 секунди игра

На натпреварот меѓу Нагоја и Шмизуа гледачите биле сведок на мошне чуден настан. Такахиро Масукава успеал да заработи црвен картон после само 5 секунди игра. Одбранбениот фудбалер на Нагоја по […]

Меѓународен фудбал

5те најлоши купувања на Челзи од доаѓањето на Абрамович

Кога Кен Бејтс го продаде Челзи на рускиот милијардер Роман Абрамович за 140 милиони фунти во 2003, во Англија започна нова ера – Петродолар Премиер Лигата.  Во помалку од 10 сезони, Абрамович […]

Меѓународен фудбал

“Интер не го уценува Снајдер” – вели Масимо Морати

Претседателот на Интер, Масимо Морати, застана во одбрана на својот клуб од обвинувањата дека Весли Снајдер е под уцена да прифати намалување на својата плата за повторно да заигра во […]

Меѓународен фудбал

Андре Виљаш Боаш призна дека Бејл би можел да замине

Андре Виљаш Боаш одби да ја исклучи можноста за продажба на крилниот играч на Тотенхем, Герет Бејл, и покрај неговата одлична изведба против Ливерпул, каде Тотенхем славеше со 2-1.  Португалскиот […]

Меѓународен фудбал

Камбијасо бара Интер да го реши проблемот со Снајдер

Фудбалерот од средниот ред на Интер, Естебан Камбијасо бара од Интер и Снајдер да ги надминат своите разлики.  На Весли Снајдер му беше кажано дека тој нема да игра за […]

Меѓународен фудбал

Зошто Пеп Гуардиола ќе заврши во Манчестер Јунајтед

Доаѓањето на Пеп Гуардиола на клупата на Челзи отсекогаш било проблем. Зошто тренер кој имаше толку добар доверлив однос со Барселона би ја ризикувал својата репутација во клуб кој приредува […]