Ознака: меѓународен фудбал

Меѓународен фудбал

Бенитез фаворит за тренерското место во Челзи

Скај Спортс објави дека Рафа Бенитез е човекот кој е првата опција на Челзи за замена за Роберто Ди Матео, кој ја загуби работата неколку часа по вчерашниот пораз од Јувентус. […]

Меѓународен фудбал

Бензема – најдоброто допрва доаѓа

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема верува дека неговите најдобри денови на Сантијаго Бернабеу сеуште не се дојдени.  Францускиот репрезентативец доби одлични критики за неговата фантастична изведба во победата на кралскиот […]