Ознака: меѓупартиски договор

Вести

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ ги изготви и предложи сите неопходни законски измени согласно завчерашниот договор

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ ги изготви и предложи сите неопходни законски измени согласно завчерашниот договор кој го постигнаа четирите најголеми политички партии, а кој отвора пат за избори на 11-ти декември годинава. […]

Вести

Тодоров: Овој договор е во интерес на државата и граѓаните: Ќе направиме се целосно да се спроведе

Искрено се надевам дека ќе успее да помине Изборниот законик во Собрание, вели вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров во интервју за Телма. Тој додава дека ВМРО-ДПМНЕ ќе направи […]

Вести

ВИДЕО: „Левица“ разочарани од СДСМ

Постигнатиот договор ги изневери барањата и принципите на протестното движење, на најголемиот дел од сите оние граѓани кои масовно и секојдневно излегуваа на улиците изминатите 3 месеци.Ваков е ставот на […]

Вести

РЕАКЦИИТЕ НЕ СТИВНУВААТ: Опозициските мегафони гневни на СДСМ за поразителниот договор

Не стивнуваат реакциите на опозициски активисти, мегафони и разни левичарски партии по вчерашниот договор на четирите најголеми политички партии за излез од кризата. Тие ја обвинуваат опозициската СДСМ дека ги […]

Вести

Попоски: Меѓупартискиот договор да се испочитува, тоа е клучно за надворешната политика на Македонија

Вицепремиерот и министер за надворешни работи Никола Попоски денеска изјави дека вчера постигнатиот меѓупартиски договор е важно да се испочитува, бидејќи тоа е клучно за надворешната политика на Македонија и […]