Ознака: меѓу кои

Македонија

Поднесен обвинителен акт против 11 лица меѓу кои е и поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски

По сеопфатна истражна постапка, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд – Скопје, достави обвинителен акт против 11 лица, […]