Ознака: мидлтон

Сцена

Принцезата Кејт е бремена?!

Судејќи по изворот на американските таблоиди, кој е блиско поврзан со принцезата Кејт и принцот Вилијам, тие треба да добијат наследник.   30 годишната Кејт се припрема во декември да […]

Сцена

Војвотката Кејт Мидлтон прогласена за најубавата природна убавица

  Прекрасната Кејт Мидлтон е прогласена за најубавата природна убавица во Велика Британија…   Истражувањето го спроведе козметичката фирма St Ives и тоа на 100 машки испитаници кои го искажуваа […]