Ознака: микробранова печка

Живот

Како перфектно да ја исчистите микробрановата печка со помош на лимон?

Како перфектно да ја исчистите микробрановата печка со помош на лимон? Ви треба брз, лесен и евтин начин да ја исчистите вашата микробранова печка од мрснотиите? Тогаш одговорот лежи во […]

Живот

Овие 10 намирници никако не смеете да ги подгревате во микробранова печка: Можат да бидат канцерогени

Микробрановата печка за многумина е спас во домаќинството, особено тогаш кога е потребно да се приготви нешто набрзина или пак нешто да се згрее. Сепак некои намирници едноставно не смеете […]

Кулинарство

Земете најобична пченка и сами направете пуканки во микробранова печка!

Наједноставен и  најекономичен начин на подготовкаНе морате да купувате  веќе подготвени и   зачинети  пуканки. Тие обично имаат многу  сол и  поскапи се. Еве ова го можете и  сами! Потребна ви  […]