Ознака: милано

Вести

Алармантни факти: ШТО правел Амри во Италија по терористичкиот напад во Берлин?

Анис Амри избегал во работничкото предградие Сесто Сан Џовани откако уби 12 лица на божиќниот базар во Берлин.Италијанските медиуми се прашуваат за едно наизглед небитно, но во реалноста клучно прашање […]

Вести

По закана за бомба евакуирани 15 илјади луѓе во Милано

 Посетителите на огромниот трговски центар „Serravalle Outlet“ (Alessandria)  неколку километри од автопатот Милано – Џенова – А7, во близина на Милано се евакуирани во неделата по телефонско предупредување за поставени […]

Меѓународен фудбал

Без победник во миланското дерби

Интер и Милан одиграа нерешено 1:1 во 162-то миланско дерби, наречено „Дела Мадонина“.Според прикажаното и пропуштените гол шанси многу поблиску до победата во дербито беше Милан.Екипата на Масимилијано Алегри стигна […]